O nas

Witamy serdecznie na stronie Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II w Stoke on Trent.

Misją Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II jest nauka języka polskiego, geografii i historii Polski, polskiej kultury i tradycji oraz integracja środowiska polskiego.Polska Szkoła w Stoke on Trent opiera swój program nauczania na „Postawie programowej dla uczniów polskich uczących się za granicą”. Działa również w ścisłej współpracy z Polską Parafią im. Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Stoke on Trent.

Naszym działaniom przyświeca założenie, że życie na emigracji wymaga nie tylko zachowania Naszego języka, tradycji i zwyczajów jak i Naszej  religii.

Historia Szkoły:

Polska Szkoła im. św. Jana Pawła II powstała w 2015 roku, z inicjatywy proboszcza Parafii Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Stoke on Trent  księdza Piotra Froelicha i Marii Leligdowicz.

Patron Szkoły:

Szkoła jest pod patronatem św. Jana Pawła II

„Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli” – święty Jan Paweł II

Siedziba Szkoły:

Our Lady’s Catholic Academy